Вендичанська селищна територіальна громада
Вінницька область, Могилів-Подільський район

Оголошення селищної ради

Старт І етапу проекту «Комфортні громади» по Вендичанській ТГ

5 жовтня Вінницька обласна Рада дала старт конкурсу «Комфортні громади» на 2021-2022 роки. Конкурс відбиратиме проєкти розвитку територіальних громад Вінниччини, і в подальшому реалізація проєктів-переможців фінансуватиметься за кошти обласного бюджету, бюджетів громад та з інших залучених джерел. 

13:57:44 02.11.2021

Спалювання листя та залишків рослинностості з городів та присадтбних ділянок – небезпека для здоров’я людей та шкода для довкілля

Вже традиційно кожної осені люди згрібають опале листя, залишки рослинності з городів та присадибних ділянок, спалюють його, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю, хоча законодавство України забороняє це робити. Проте розмір штрафу за таке порушення занадто малий, тому люди, особливо в селах та маленьких містах продовжують масово палити листя. Лікарі попереджають про ризики для здоров’я, а екологи б’ють на сполох, адже це призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин. У першу чергу, варто пам’ятати, що спалювання листя та залишки рослинності з городів та присадибних ділянок найбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім тим, хто вдихає цей дим. За підрахунками, при згоранні 1 тони листя утворюється 9 кг мікрочастинок пилу, які під час вдихання осідають у дихальних органах людини, а також 3 кг чадного газу, який зв’язуючись із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин. Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотруйніших для людини речовин. З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні одного поліетиленового пакету, в повітря викидається близько 70 різних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. При горінні гуми утворюється канцерогенна сажа і оксиди сірки, які викликають респіраторні захворювання. Особливо це відчувають ті, хто скаржиться на бронхіт, бронхіальну астму, риніт тощо. Альтернативою спалювання листя є його компостування. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю та здоров’ю людей. Варто зазначити, що спалювати листя категорично забороняється та несе за собою адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства. Порушення цих норм тягне за собою накладення штрафу для громадян до 1360 грн., для суб’єктів підприємницької діяльності до 1700 грн.

14:27:42 11.10.2021

Запрошуємо Вас на художній фестиваль-пленер "Коли історія плете стрічки" 18.09.2021 року в с. Серебринці.

Шановні жителі громади. Запрошуємо Вас на художній фестиваль-пленер "Коли історія плете стрічки", який відбудеться 18.09.2021 року в с. Серебринці о 14.00 год. Запрошуємо Вас відвідати справжнє свято мистецтва та долучитись до процесу відродження архітектурної пам'ятки с. Серебринці: палацу Чацького. Ми започатковуємо нову традицію - проведення фестивалей навколо палацу, куди сподіваємось залучити всіх небайдужих до збереження культурної спадщини с. Серебринці. Під час фестивалю талановитими митцями будуть створені чудові полотна та проведений аукціон картин, щоб залучити отримані кошти на оформлення документації для початку реставраційних робіт будівлі. Гарантуємо Вам гарний відпочинок та прекрасну концертну програму, в якій приймуть участь художні колективи нашої громади, гурт "Лісапетний батальйон" та народний артист України Микола Янченко.

12:05:50 13.09.2021

Набір на службу по контракту в Могилів-Подільський батальйон територіальної оборони

Могилів-Подільський батальйон територіальної оборони проводить набір чоловіків та жінок віком до 50-ти років на службу по контракту. Місце дислокації батальйону м. Могилів-Подільський. Грошове забезпечення від 11000 грн. та повне соціальне забезпечення військовослужбовців згідно чинного законодавства України. За більш детальною інформацією звертатись до майора Циганського. Конт. телефон 0977534021.

11:14:01 13.09.2021

ВІДБУДЕТЬСЯ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН НАЧАЛЬНИКОМ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ВАСИЛЕМ ОБОДОВСЬКИМ

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ ГРОМАДИ! 07.09.2021 О 12:00 В ПРИМІЩЕННІ ВЕНДИЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН НАЧАЛЬНИКОМ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКОГО ВІДДІЛУ ПОЛІЦІЇ ВАСИЛЕМ ОБОДОВСЬКИМ.

09:58:59 27.08.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь