Що таке ментальне здоров’я?
Ментальне здоров’я є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні аспекти. Як зрозуміти, що стан душевного здоров’я вийшов із рівноваги та настав час звернутися до психотерапевта — розказуємо далі.
Що таке ментальне здоров’я?
Згідно з визначенням ВООЗ, ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя.
Це означає, що ментальне здоров’я об’єднує здоровий дух та психіку людини із соціальним складником. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття. А з іншого боку — психічне здоров’я кожного індивіда важливе для всього суспільства.
Стан ментального здоров’я залежить від багатьох чинників: соціальних, екологічних та навіть економічних.
Психічно здорова людина:
-
може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати;
-
здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими;
-
розвивається й навчається;
-
позитивно оцінює себе, приймає та любить;
-
приймає власні тверді рішення;
-
нормально адаптується до нових умов життя;
-
може розв’язувати проблеми.
Здатність отримувати задоволення від життя — основна риса ментально здорової людини.
Є такий вислів: “Коли нас щось болить, то ми звертаємось до лікаря”. Так само і наше ментальне здоров’я – якщо відчуваєте, що важко на душі — не треба боятися звернутися за допомогою. Це не означає, що вам одразу поставлять якийсь діагноз, ні. Психолог — це “підтримуюча” професія. Він вислухає і почує, і зі свого боку підкаже шляхи виходу з тієї чи іншої ситуації.
Психологічна допомога – це зовсім не страшно, звертатися за нею – нормально і потрібно. Піклуйтесь про себе і своїх близьких!