Вендичанська селищна територіальна громада
Вінницька область, Могилів-Подільський район

СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ ХАРЧОВИМИ ПРОДУКТАМИ – ПОТЕНЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Дата: 13.11.2024 11:32
Кількість переглядів: 69

Могилів – Подільське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області інформує!

У кожному місті, селищі чи селі існує таке явище, як стихійна торгівля. Боротьба з нею досить важка, адже доки існує попит, доти існує й пропозиція. Багато громадян не замислюються про те, яку реальну загрозу несе купівля продуктів харчування у невстановлених місцях. Це погіршення як санітарно-епідемічної ситуації (виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, ботулізму), так і епізоотичного стану (поширення африканської чуми свиней тощо).

Поширена думка, що «з рук» можна придбати якісний домашній продукт (наприклад, молоко, м’ясо, овочі тощо) теж помилкова. Адже жодних підтверджень якості та безпечності продукції немає: невідомо хто і в яких умовах її виготовляв, де вона зберігалася, як здійснювалось її транспортування.

Приватні особи, які реалізують продукцію, не проходять медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія тощо. При відсутності документів неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання та транспортування продукції, термін її придатності до споживання. Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують контрабандну або виготовлену у підпільних цехах продукцію, яка становить високий ризик для здоров`я людей.

Купуючи продукти харчування на вулиці, покупець бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють.

Пам’ятайте, що найкраще купувати продукти харчування в магазинах та на агропродовольчих ринках, оскільки там:

  • проводиться ветеринарно-санітарна експертиза продукції (на ринках);
  • наявні супровідні документи на товар та документи, що підтверджують проходження медичних оглядів працівниками (продавцями, постачальниками);
  • здійснюється контроль за температурним режимом, товарним сусідством, термінами зберігання тощо;
  • забезпечується дотримання санітарних вимог до приміщень, в яких реалізується товар(прибирання, дезінфекція, дератизація тощо);
  • можливе здійснення державного нагляду (контролю) у сфері безпечності та якості харчових продуктів.

Принагідно нагадуємо, що законодавством передбачена відповідальність за торгівлю в невстановлених місцях, а саме: накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без такої.

Продукти харчування: м'ясо, риба, молоко, копченості. Придбання продуктів на стихійних ринках - потенційна небезпека для здоров'я.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь