ГЕПАТИТ А: ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ

Дата: 03.11.2023 10:15

Впродовж 16-31 жовтня на території Вінницької області реєструється різке зростання захворюваності на вірусний гепатит А (247 термінових повідомлень).

Станом на 31.10.2023 року лабораторно підтверджено 207 випадків захворювання на вірусний гепатит А, в тому числі 35 дітей.

Всі захворілі з лабораторно підтвердженим діагнозом жителі Вінницької області, а саме: Вінницький район - 198 випадків, в т.ч. у Вінницькій міській ОТГ - 182, Хмільницький район - 5 випадків (в т.ч. Уланівська та Козятинська ТГ по 2 випадки, Калинівська 1 випадок), Жмеринський район 2 випадки (в т.ч. Барська та Жмеринська по 1 випадку), Гайсинський район - Гайсинська ТГ 1 випадок, Тульчинський район - Шпиківська ТГ 1 випадок.

Захворілі госпіталізовані до закладів охорони здоров’я міста та області. На даний час на стаціонарному лікуванні знаходиться 118 хворих.

На даний час єдине джерело інфекції не встановлено. За результатами проведених досліджень проб води, харчових продуктів - забруднення збудником не виявлено.

Враховуючи ситуацію із захворюваністю та з метою попередження подальшого поширення захворюваності на території громад області й ускладнення епідемічної ситуації з вірусного гепатиту А необхідно здійснювати постійний аналіз захворюваності на території громади.

Тимчасово заборонити масові заходи з реалізації продукції домашнього виготовлення (ярмарок тощо);

організувати прибирання та дезінфекцію громадського транспорту, проводити постійні заходи щодо виявлення і ліквідації несанкціонованих звалищ побутових відходів, проводити санітарно-просвітницьку роботу через засоби масової інформації для населення.

Як можна заразитись гепатитом А:

- При вживанні забрудненої води або їжі, що можуть містити невидимі для ока частинок фекалій інфікованих людей;

- недотриманнф особистої гігієни; - у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.

Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А рекомендувати жителям громад:

- використовувати для пиття та миття посуду лише перекип'ячену воду (кип'ятити не менше 10 хв., дати відстоятися);

- не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;

- при неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води (краще бутильовану);

- перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми - обдати окропом;

- чітко дотримуватися правил особистої гігієни - обов'язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету;

- не займатись самолікуванням, при появі перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря.

Профілактика вірусного гепатиту А, зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезінфекції в осередку інфекції. Не можна займайтися самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит А і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

Основними профілактичними заходами, які спрямовані на запобігання поширення захворювання вірусним гепатитом А, є покращення комунального благоустрою міст та сіл, забезпечення населення доброякісною питною водою, дотримання правил особистої гігієни при приготуванні страв, якісне миття фруктів та овочів.

Найбільш дієвим етапом з ліквідації захворюваності вірусним гепатитом А є проведення вакцинації.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ"Я УКРАЇНИ ДУ "ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ" (ДУ «Вінницький ОЦКПХ МОЗ»)

Возможно, это изображение текст