ОБЕРЕЖНО - вірусний гепатит А !

Дата: 27.10.2023 10:35

ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» повідомляє, що з 16 жовтня 2023 року у м.Вінниці реєструється спалах інфекційної хвороби гепатит А. Станом на 26 жовтня у лікарнях міста знаходяться на лікуванні більше 125 пацієнтів з діагнозом «Вірусний гепатит А».

Як відомо вірусний гепатит А передається при споживанні продуктів харчування та води, забруднених фекаліями інфікованої людини, через недотримання особистої гігієни та при прямому контакті з інфікованою людиною. Вірус гепатиту А зберігається у воді від 3 до 10 місяців, у випорожненнях - до ЗО діб, у сухому середовищі за кімнатної температури - протягом тижня.

З метою попередження захворюваності на вірусний гепатит А проcимо Вас звернути увагу щодо профілактики захворювання:

1. Мити руки перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету;

2. Вживати лише бутильовану або кип’ячену воду, кип’ятити треба не менше 10 хвилин;

3. Добре мити овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням;

4. Не займатися самолікуванням, тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит А і надати рекомендації щодо режиму та лікування.