Акція "Виходь на світло" Підтримай державу у важкий час!

Дата: 31.08.2023 12:48

Возможно, это изображение текст

На Вінниччині триває масштабна інформаційно-роз’яснювальна кампанія «Виходь на світло!», спрямована на протидію нелегальній зайнятості.

Ця проблема особливо гостро стала відчутною з початком вторгнення російських загарбників до України. За різними підрахунками, частка працівників, які працюють без оформлення трудових договорів та не сплачують податки, складає 25-30%, залежно від регіону, галузі, кваліфікації роботи тощо.

Рівень тіньової економіки сягнув найвищих показників, у той час яка сплата податків зараз важлива як ніколи, бо для того, щоб перемогти, держава має спрямовувати на забезпечення Збройних Сил України усі свої можливості. Кожен, хто вважає себе українцем і громадянином нашої держави має розуміти, що задекларована праця – це шлях до вільної, незалежної, економічно сильної держави!

Саме тому, з 1 серпня Держпраці розпочала інформаційну кампанію «Виходь на світло!». Це черговий крок до формування у суспільства розуміння важливості оформлення трудових відносин.

Щоб не потрапити до скрутної ситуації, кожна людина має усвідомити, що тільки офіційно оформлений працівник може розраховувати на всі передбачені законодавством гарантії, зокрема:

• регулярну заробітну плату, не нижчу за мінімальну;

• офіційну оплачувану відпустку;

• виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю;

• допомогу в разі настання нещасного випадку під час виробничого процесу;

• захист від необґрунтованих штрафів;

• захист від незаконного звільнення тощо.

Всього цього позбавлені працівники без належного оформлення трудових відносин.

І ще один дуже важливий момент: якщо ви вважаєте, що ваша праця або праця ваших колег незадекларована, ви можете повідомити про це Державну службу з питань праці, чи подати позов до суду. Вирішити трудові спори на користь незадекларованого працівника важко, а часом неможливо.

Тож – виходь на світло! Захисти себе і підтримай державу!