Про догляд на професійній основі

Дата: 07.02.2022 12:42

В нашій державі фізичні особи , які ведуть догляд, вперше отримали можливість здійснювати його на професійній основі та отримувати за це кошти.

6 жовтня 2021 року Урядом прийнято відповідну постанову №1040 »Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі».

Компенсацію можуть отримати люди, які доглядають за такими категоріями осіб:

• громадянами похилого віку;
  • особами з інвалідністю;
  • дітьми з інваліднісю;
  • невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
  • дітьми з інвалідністю;
  • дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують паліативної допомоги та ін..

Компенсація призначається і виплачується фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду які:

• не перебувають у трудових відносинах;
  • не є фізичними особами-підприємцями;
  • не проводять незалежної професійної діяльності;
  • не перебувають на обліку, як безробітні.

Компенсація не призначається:

1)фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, особам, зазначеним у абзацах другому-шостому п.1цього Порядку, якщо такі особи:

отримують соціальні послуги догляду вдома, паліативного догляду, стаціонарного догляду від надавача комунального чи недержавного сектору;

отримають виплати на догляд відповідно до Законів України «про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю»(крім осіб з інвалідністю з дитинства І групи);

2)фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі і отримують допомогу на догляд відповідно до Закону України «Про психіатричну допомогу»

3)фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі і отримують компенсацію за надання соціальних послуг з догляду на непрофесійній основі відповідно до Закону України «Про соціальні послуги».

Розмір компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, визначається з розрахунку 70 відсотків мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць. Призначається і виплачується відповідно до укладеного договору за рахунок коштів місцевого бюджету.

Умова для отримання компенсації – проходження відповідного навчання.

Не зобов’язані проходити навчання /перенавчання фізичні особи, які мають документ про медичну освіту.

Облік організацій, які здійснюватимуть навчання фізичних осіб, та облік осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній онові, ведеться відділом надання соціальних послуг Вендичанської селищної ради.