Дата: 30.08.2021 09:36

Сьгодні, 29 серпня, Вендичанська громада разом з усією Україною відзначає День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським загарбникам українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення.
За офіційними даними, під час Іловайської операції і подальшого розстрілу в так званому "зеленому коридорі" 366 українських воїнів загинули, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.
Україна вважає, що віроломне вбивство українських військових під Іловайськом у серпні 2014 року було сплановане заздалегідь російськими окупантами.
Захід розпочався з приспущення державного прапора та хвилини мовчання. Емоційна промова Селищного голови Анатолія Єфремова, який сам пройшов через жерла війни і неодноразово дивився смерті у вічі, у якій він згадав синів і доньок України, які не побоялися взяти зброю у руки і дати гідну відсіч окупантам. На превеликий жаль багато з них поклали своє життя, щоб люди в Україні не побачили всі страхіття війни.
Голова ветеранської організації Людмила Рафальська у своїй промові зауважила, що саме завдяки українським патріотам, що воюють на Сході України, ми маємо мирне життя. Наші діти ходять до садочків, навчаються в школах та інших навчальних закладах, дорослі працюють, займаються бізнесом, мають змогу відпочивати. Люди не чують пострілів, вибухів, не бачать смерті.
Навіть природа оплакує героїв України рясним дощем.
Під час покладання квітів до пам`ячника Героям, що загинули, захищаючи державний суверенітет та цілісність України, вчитель Вендичанської школи-ліцею Надія Петровська зачитала написаний нею вірш «Пам`ять»:
А дощ все падає, сльозами умивається,
Неначе думу важку гадає,
Сумує він, що кров ще проливається,
На Сході гинуть кращі, нація зникає.
З тобою, дощику, ми теж сумуєм,
За тими, що життя за нас віддали,
Матусі Україні присягли,
Гірка ціна за землю цю святую.
Соколики, найкращі наші діти,
Хай світла пам`ять буде Вам завжди,
Нехай для Вас квітують в полі квіти,
Ви – в серці нашім, Ви – герої! Назавжди!
А дощ все падає, сльозами умивається….