Дата: 27.05.2021 09:16

Аналітична інформація Могилів-Подільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області за використанням роботодавцями коштів Фонду

за І квартал 2021 року

Станом на 01 квітня 2021 року в Могилів-Подільському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області обліковується 4527 суб’єктів господарювання (далі – страхувальників): 1406 – юридичних осіб, з яких 74 – філії (відокремлені підрозділи), 3112 – фізичних осіб, з яких 67 є роботодавцями та 9 членів фермерських господарств.

Робота зі страхувальниками

Станом на 01.04.2021 залишок заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду становить 12625,41 грн, у тому числі:

11469,41 грн – на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності;

1156 грн – на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

У І кварталі 2021 року проведено 26 перевірок (8 планових перевірок та 18 позапланових перевірок) страхувальників. За результатами перевірок нараховано:

сума неприйнятих до зарахування витрат – 5530,10 грн;

штрафи за недотримання законодавства – 2765,06 гривні.

У І кварталі 2021 року на рахунок відділення надійшло страхових коштів на загальну суму 8295,16 гривні.

У І кварталі 2021 року опрацьовано 124 повідомлення державного реєстратора на сайті Міністерства юстиції України, за результатами яких знято з обліку у Фонді 124 страхувальники у зв’язку з припиненням державної реєстрації юридичних та фізичних осіб.

Могилів-Подільським відділенням постійно проводиться робота щодо визнання управління кредитором у справах про банкрутство страхувальників або у разі ліквідації страхувальників, у тому числі щодо капіталізованих платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов’язань суб'єкта підприємницької діяльності перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров’ю.

Також доводимо до відома роботодавців, що Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», якими повернула до переліку підстав для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності від Фонду соціального страхування України випадки хвороб і травм.

Відповідний Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності)» Парламент прийняв 13.04.2021, він вводиться у дію з 30.06.2021.

Фонд соціального страхування України продовжить забезпечувати страховий захист на випадок хвороби, травми, самоізоляції від COVID-19 тощо – як до, так і після 30 червня.